Memories

12:17:00

 Wspomnienia - są one nieodłącznym elementem naszego życia. Coś przemija, lecz my nadal możemy odtwarzać tamtą chwilę w pamięci. Cieszmy się, że mamy coś takiego jak wspomnienia - naszą skarbnicę przeżyć do której możemy w każdej chwili wrócić i zatracić się w niej choć na chwilę. Oprócz pamięci, w tych czasach także mamy "urządzenie do utrwalania wspomnień" - aparat. To coś niesamowitego, gdy po latach wyciągnie się stare zdjęcie, a wraz z nim swoje emocje i wspomnienia z nim związane. Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię czasem usiąść w spokoju i poprzeglądać moje stare zdjęcia, wtedy wszystko do mnie wraca, jakieś śmieszne czy szczęśliwe chwile. Dzięki zdjęciom te chwile nie zostaną zapomniane.
Są również i te złe wspomnienia o których wolelibyśmy nie rozmawiać i najchętniej wymazalibyśmy je z pamięci. Niestety często ta zadra siedzi głęboko i mimo naszych starań nie potrafimy zapomnieć o traumatycznym wydarzeniu, bądź krzywdzie. Pewnie zabrzmi to dla was absurdalnie, ale wystarczy o tym nie myśleć - naprawdę. Im więcej o tym myślimy tym bardziej "zakorzeniamy" to w naszej pamięci. Jest to trudne - przestać myśleć o tym od tak. W sumie nie da się zrobić tego z dnia na dzień. Na początku będzie najtrudniej, lecz później pójdzie już łatwiej - będziecie coraz mniej o tym myśleć aż w końcu prawie wcale. Sama wypróbowałam i zadziałało. Co prawda na początku też uznałam to za głupotę, no bo przecież o czymś takim nie da się zapomnieć, ale kiedy zaczęłam próbować odciągnąć swoje myśli czymś innym - działało. Aż teraz mogę powiedzieć, że udało mi się to wymazać z pamięci. :)
Spróbujcie wymazać złe wspomnienia, a dobre magazynujcie, by potem móc je ze śmiechem wspominać ;). /Klaudia

Jakie jest wasze najśmieszniejsze wspomnienie? Chcielibyście jakieś usunąć z pamięci czy nie macie takiego ? ;)

 
You Might Also Like

10 komentarze

 1. Świetne zdjęcia !! My mamy mnóstwo wspaniałych wspomnień jak i również tych smutnych których chciałybyśmy się pozbyc pozdrawiamy :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne zdjęcia , ja akurat mam dużo wspomnień o których zawsze będę miło wspominać , jak i dużo wspomnień o których chciałabym zapomnieć.
  http://mylifeiswonderful9.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspomnienia sa naszym skarbcem i nas wzbogacają :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz racje. Aparat bardzo pomaga nam w utrwalaniu wspomnień. A fajnie jest czasem wrócić do tego co było kilka lat czy miesięcy temu. Jeśli chodzi o złe wspomnienia każdy takie ma, nie ma wyjątków.
  Zza Obiektywu

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam mnóstwo wspomnień, które rozśmieszają mnie do utraty tchu, ale także sporo takich, które doprowadzają mnie do łez, ale chyba nie chciałabym wymazać niczego z pamięci, bo każde wspomnienie i rzecz w jakiś sposób kształtuje, to kim jestem. :)

  Pozdrawiam ♥
  http://princessdooomiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Hah no nie :D Wczoraj napisałam post, który oczekuje na publikacje właśnie o wspomnieniach xD Wspomnienia to cudowna rzecz.. to cos co nikt nie może nam odebrać. Niestety są też te złe, których nie jest łatwo wymazać :(
  Anonimoowax - Klik

  OdpowiedzUsuń
 7. You look great :D

  I'm followinmg you via GFC. Can you follow me back?

  NEW OUTFIT POST ₪ Be The One
  Pieces Of Me, Blog Pieces Of Me on Facebook@mgouveiaa, Instagram

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje najlepsze wspomnienie? Wakacyjne wspomnienia z ostatnich lat :)
  pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie, będzie mi bardzo miło jeśli zajrzysz, zaobserwujesz xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 9. Śmiesznych wspomnień mam mnóstwo :D Od czasu do czasu przeglądam swój folder ze zdjęciami, fajnie jest tak obejrzeć i powspominać :) Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. zdjecie sa świetne, zawsze mozna powspominac
  dyed-blonde.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

zBLOGowani.pl