Skok w przeszłość

16:46:00

Czasem lubię sobie usiąść w ciszy i wrócić wspomnieniami do "dawnych" czasów. Myślę, że chyba każdy tak ma. Miło jest przypomnieć sobie te wszystkie świetne momenty, kiedy ciągle się śmiałaś/eś, kiedy wszystko wydawało się takie piękne. Choć, gdy wracamy w głębsze kąty pamięci nie znajdujemy tam tylko radosnych chwil, ale także te, o których wolelibyśmy zapomnieć, bądź naprawić. Myślimy sobie wtedy, że chcielibyśmy cofnąć czas. Lecz czy ma to jakiś głębszy sens? Sądzę, że nie. Dlaczego? Ponieważ to, jak postępowaliśmy, jakie drogi wybraliśmy tworzy osobę, jaką jesteśmy teraz. Wszystkie wzloty i upadki kreują naszą historię, nie jej, jego, tylko twoją. Każdy ma jakiś bagaż swoich doświadczeń, jedni większy, drudzy mniejsi, ale nie należy się tego wstydzić, być złym na to, że coś potoczyło się tak, a nie inaczej. Widocznie tak miało być. Nie ma co rozpaczać nad przeszłością, co się stało już się nie odstanie, nie zmienisz tego choćbyś nie wiem jak chciał, więc spróbuj to zaakceptować, od dziś napisać nową historię. Ja podchodzę do tego tak, że kolejny dzień to następna pusta kartka i to ode mnie zależy jak ją zapełnię. Jasne, popełniamy błędy, ale nikt nie jest idealny. Nie można całe życie się zadręczać za coś, na co nie mamy już najmniejszego wpływu. Będzie to chwilami trudne by być silnym, ale musimy. Na tym polega życie, by radzić sobie z przeciwnościami losu. Jeszcze nie raz dostaniemy w kość, ale wtedy trzeba wstać, otrzepać się i iść dalej. Pamiętaj to TY piszesz kolejny rozdział, nie pozwól by przeszłość Ci w tym przeszkodziła. :) /Klaudia

A Wy pogodziliście się w pełni z przeszłością? A może nadal macie wyrzuty sumienia za dawniej popełnione błędy?


You Might Also Like

34 komentarze

 1. Czasami takie wyrzuty sumienia mi się nasuwają czy dobrą drogę wybrałam. Ja również lubię wrócić myślami do dobrych czasów ;) Fajna stylizacja ;)

  https://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie żałuję starych błędów i gdybym mogła wrócić do przeszłości i zrobić coś inaczej, nie wykorzystałabym tej szansy :)
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeszłość lubi do nas wrcać, ostatnio staram się odpychać ją od siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami jeszcze wracam do przeszłości i rozmyślam nad nią ale nie zmienię jej. Nic nie dzieje się bez powodu. Więc tak, pogodziłam się z przeszłością :)
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wracam do przeszłości ciesząc się tylko jak dobrze korzystałam ze swoich młodszych lat, nigdy niczego nie żałowałam :)

  http://wooho11.blogspot.com/ - Zapraszam na nowy wpis <3 Jeśli Ci się spodoba - zaobserwuj :* Na pewno się odwdzięczę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. My najbardziej rozmyślając lubimy wracać do czasów dzieciństwa, bo wtedy rzeczywiście wszystko wydawało się dużo łatwiejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mądry post i masz urocza bluzę :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/04/kombinezon-w-roli-gownej.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestey przeszłości nie da się cofnąć. U mnie jest pare błędów które chciałabym poprawić, ale niestety nie ma jak..
  http://mylifeiswonderful9.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Często mam tak, że wracam myślami do przeszłości. Nic nie dzieje się bez powodu, więc staram się czerpać z tego jakąś naukę :)

  http://istotaludzkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. myślę, że słuszne jest powiedzenie "co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr" :P ot co, przeszłość trzeba zostawić za sobą ;) było, minęło, szkoda rozpamiętywać :)
  ładne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja chyba nigdy nie zaakceptuje złych decyzji chyba , zawsze będę żałować że coś mogłam lepiej zrobić coś powiedzieć :)
  aniolek4.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię cofać się do wspomnień oczywiście tych dobrych - co złe było minęło nie warto rozpamiętywać :)

  >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedyś miałam wyrzuty sumienia, teraz dochodzę do wniosku, że każde wydarzenie doprowadziło mnie do miejsca, w którym jestem i czegoś mnie nauczyło. Super post! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. często się zastanawiam nad różnymi wydarzeniami w moim życiu, ale widocznie tak miało być ;) świetne zdjęcia ;*
  pozdrawiam cieplutko xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja żyje teraźniejszością, to co się zdarzyło najwidoczniej miało, nie można niczego ubolewać ;)
  Zapraszam do mnie. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad w postaci obserwacji oraz komentarza. ☺ normalbutdidnot.blogspot.com (click)

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajnie jest powspominać chwilę które były dla nas dobre i mile, ale wiele jeszcze przed nami;)
  Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 17. Lovely photos ❀

  Do you wanna follow each other via GFC or Bloglovin? Lemme know ♥
  * Romper Inspiration *

  OdpowiedzUsuń
 18. Przyznam szczerze, że nie pogodziłam się zbytnio z przeszłością, ponieważ jest dla mnie pewną tajemnicą, którą na ten czas nie potrafię rozwiązać. Niemniej jednak pomimo przeciwności losu staram się postrzegać każdy kolejny dzień tak jak ty, ponieważ tak jak napisałaś tylko my mamy możliwość napisania nowego lepszego rozdziału w naszym życiu. Bardzo ładne zdjęcia! Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam mniej więcej takie same zdanie, to co wybraliśmy, doprowadziło nas tu gdzie jesteśmy, teraz tylko trzeba się zastanowić, czy jest dobrze czy źle.
  http://modoemi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Często wspominam przeszłość. Zastanawiam się jak by potoczyło się moje życie, gdybym zrobiła coś inaczej, powiedziała coś innego czy zachowała się inaczej. Często myślę "mogłam zrobić to...""mogłam powiedzieć tak..." jednak wydaje mi się to i tak bez sensu. Przeszłości nie da się zmienić, można tylko walczyć o przyszłość :)
  pozdrawiam cieplutko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja nie popełniłam nigdy żadnych bardzo znaczących błędów, których bym mogła teraz żałować. :) A po za tym uważam, że nie powinniśmy żałować tego co było, widocznie tak musiało być tego chcieliśmy w danej chwili skoro to się wydarzyło.:) Wszystko w życiu jest po coś i ma swoje znaczenie. :)

  Pięknie wyglądasz, a t-shirt mega słodziak. ;*

  xxveronica.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja nawet najmniejszą rzecz, która popełniłam przeżywam po sto razy. Niestety. Przecież czasu nie cofnę, a przede mną milion pustych kartek. Świetny post!

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Mi czasami trudno jest zaakceptować to, co się już stało i nieodstanie. No ale cóż, nie mamy na to wpływu. :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 24. Myślę, że każdy lubi wspominać. Ja błędów nie żałuję, staram się na nich uczyć, chociaż czasami mnie one prześladują nocą, haha :D

  Świetne zdjęcia :)

  Pozdrawiam. ;)
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 25. Śliczne zdjęcia.
  Jeśli chodzi o przeszłość to się w połowie z nią pogodziłam .
  Kochana mogłabyś kliknąc w linki w najnowszym poście? Będę Ci bardzo wdzięczna
  http://m-grabowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. hmmm pierwsze co mi przychodzi na myśl- to nie nie zgadzam się, bo wiele rzeczy zrobiłabym inaczej, ale gdybym właśnie zrobiła je inaczej, to obecna teraźniejszość mogła by być inna, więc sądzę, że nie ma co rozpamiętywać dawnych porażek i żyć chwilą ;)

  pozdrawiam
  http://justemsi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Niestety dorastanie zmienia nasz pogląd na świat, ale mimo to starajmy się być pozytywni :) świetny wpis

  OdpowiedzUsuń
 28. Przeszłość to coś do czego wracam niestety codziennie. Mam kilka wspomnień, z którymi nie potrafię sobie poradzić i to mnie bardzo męczy. Ale zgadzam się z tym, co napisane w poście!
  Masz piękny uśmiech kochana! <3
  MÓJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja stoję tak po środku haha :D Świetne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 30. Super zdjęcia ! :)

  Zapraszam na nowy wpis :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/2017/04/love-yourself.html

  OdpowiedzUsuń

zBLOGowani.pl