Nic nie jest takie, jakie się wydaje

23:27:00

"Każda prawda ma dwie strony: moją i twoją" ~ Iason Evangelu

Ten cytat bardzo dobrze obrazuje to, co chciałam zawrzeć w dzisiejszym poście. Prawda nie zawsze jest czymś oczywistym, czymś czystym. Różne są jej oblicza i jakkolwiek to brzmi, każdy może mieć swoją "prawdę". Jak wiele jest przekonań, tak wiele jest wersji tego samego wydarzenia zilustrowanych przez kilka osób. Dlatego, dajmy na ten przykład w sądzie, powoływanych jest wielu świadków, by uzyskać jak najpełniejszy obraz tego co się wydarzyło, ponieważ branie pod uwagę jedynie wersji wydarzeń jednej osoby, jest po prostu zamknięciem się na inne warianty, ignorancją. Tak samo jest w życiu, to, że czyjaś wypowiedź na temat danego problemu bardzo odbiega od wypowiedzi kogoś innego, nie oznacza, iż jest ona "niepoprawna" lub zakłamana, może być po prostu inną wersją prawdy dla danego człowieka. To powinno przywodzić nam na myśl, że nie powinniśmy pochopnie postępować w sytuacji, gdy np. w spór zamieszanych jest kilka osób i jedna z nich jest posądzana o bycie powodem tegoż konfliktu. Gdy wysłuchamy tylko jednej historii, nie jesteśmy w stanie dobrze ocenić sytuacji, bo mamy na nią pogląd tylko jednej strony. Co innego z kolei, kiedy usłyszymy opinię wszystkich zamieszanych, może wtedy się okazać, że problem nie leży w posądzanej o to osobie. Zwyczajnie, czasami powinniśmy zastanowić się dwa razy zanim coś o kimś powiemy, nie tylko w sytuacji konfliktowej, ale nawet prowadząc normalną konwersację.

PS. To zdjęcia jeszcze z dawnej sesji, gdzie miałam ciemniejsze włosy. 

A Wy co o tym sądzicie? Macie podobne zdanie, a może się ze mną nie zgadzacie?
 


 

You Might Also Like

12 komentarze

 1. Ten cytat jest taki prawdziwy. Zgadzam się z tym stwierdzeniem :)

  Zapraszam do mnie:
  BLOG

  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 2. W 100 procentach się z tobą zgadzam, jednak czasem sama oceniam sytuacje po usłyszeniu jednej historii:(
  śliczne zdjęcia.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie. Istnieje prawda, jeśli dwie osoby się nie zgadzają, jest możliwe by obie były w błędzie. Albo jedna ma większą rację niż druga. Albo jedna ma sto procent racji.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na moją stronę http://wiosenny-ciuch.pl/!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oceniamy sytuacje zazwyczaj nie wiedząc o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale Twoja bluzeczka jest bardzo fajna i taka tez sie wydaje heheh :D

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko zależy od punktu widzenia i... czasem to właśnie staje się przekleństwem...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny cytat :D fajna kurtka :D

  zapraszam : https://alexablogofficial.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlatego nigdy nie oceniam sytuacji gdy nie znam opinii dwóch stron (no prawie nigdy bo nie raz to wiadomo...). Ludzie nie raz oceniają kogoś przez pryzmat tego co usłyszeli od tej drugiej strony, a jak wiadomo każdy chce siebie postawić w dobrym świetle. Fajne zdjęcia! malgorzatt.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Racja właśnie, nie ma co generalizować albo opierać się na opiniach innych. Prawda jest jedna, ale różnie może być postrzegana.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

zBLOGowani.pl