Inspiracja

00:31:00

Jest to inaczej natchnienie czy też zapał twórczy. Kreatywnym i twórczym może być każdy bez względu na wiek czy płeć. Każdy może wyrażać się inaczej i kiedy tylko zechce. Zawsze jest dobry czas by coś stworzyć, ale zwłaszcza teraz, gdy siedzimy w domu i mamy więcej czasu dla siebie. I choć paradoksalnie mamy większe pole manewru jeśli chodzi o tworzenie, to może nam tego natchnienia brakować przez długie przebywanie w zamknięciu. Gdy zacznie nas dopadać rutyna i kolejne dni będą zdawały się zlewać, warto spróbować się wyrwać z sideł stagnacji, np. poprzez :
 1.  Patrzenie w gwiazdy - do tego wystarczy jedynie podwórko, bądź balkon. Jest to odprężające i pozwala na uwolnienie myśli od codziennych zmartwień. Nawet te 5-10 min bywają zbawienne i rozluźniające. Czasem gdy właśnie uwolnimy dręczące nas myśli, w to miejsce napłyną nowe, pełne weny.
 2. Granie w gry logiczne czy też planszowe - owszem zajmują one nasz umysł, ale również rozwijają naszą umiejętność kreatywnego myślenia, a co za tym idzie - poszerzają twórczo nasze horyzonty. A do tego zabijają nudę :). 
 3. Rysowanie, bądź kolorowanie - samo w sobie jest to kreatywne, lecz do tego relaksujące.
   
 4. Pisanie - nawet jeśli nigdy nic nie pisałeś, nic straconego. Nie musi być to od razu książka czy opowiadanie, może być to naprawdę cokolwiek - od zwykłego podsumowania dnia, przez jakiś wiersz czy też piosenkę. 
 5. Makijaż - to jest raczej bardziej skierowane do żeńskiej części czytelników, lecz jeśli panowie również lubią i czują się w tym dobrze to jak najbardziej zachęcam :). Jest to także forma artystycznego wyrażenia siebie. Poczynając od zwykłego codziennego make-upu aż do całkiem zwariowanego. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. 
Sama w tym czasie korzystam ze wszystkich wymienionych sposobów, jednakże najczęściej skłaniam się ku pisaniu oraz patrzeniu w gwiazdy. Te dwie czynności najbardziej mnie wyciszają i pozwalają wyłączyć oraz dać ujście emocjom./Klaudia  
A jak Wy kreatywnie spędzacie czas? Jak lubicie wyrażać siebie i w czym przejawia się Wasza twórczość? :)


Na koniec mam jeszcze dla Was kilka fajnych rzeczy, które możecie sobie pooglądać ;)
Trousers
Corset Dress
Black Lace Bodysuit
Jeans


You Might Also Like

8 komentarze

 1. Genialne pomysły, które oprócz inspiracji, są świetnymi zabijaczami nudy.
  Co do podpunktu o gwiazdach, jest to po prostu must have każdego wyjazdu na wieś czy na wakacje w mniej zamieszkałe regiony. Kiedyś czytałam, że kiedy na nocnym niebie w Krakowie można zobaczyć ok. 200 gwiazd, w Bieszczadach jest to aż 7000! Jest to spowodowane tym, że miejskie oświetlenie często skierowane jest do góry, przez co światło rozprasza się w smogu, tworząc łuny widoczne nawet z kilkudziesięciu kilometrów.

  Pozdrawiam cieplutko ♥
  DrzDrzazga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyście były zainteresowane tematem, to tutaj jest fajny artykuł, a na samej górze ciekawa grafika obrazująca widoczność nieba w różnych miejscach: https://www.crazynauka.pl/noca-w-miescie-nie-widac-gwiazd/ ♥

   Usuń
 2. Bardzo fajny post i świetne propozycje do zainspirowania się. :) Kocham siedzieć na balkonie. W tym roku ptaki dają prawdziwe koncerty i uwielbiam ich słuchać. Zajmuję się kwiatami, czytam. Sytuacja spowodowała, że wreszcie zaczęłam malować i szczerze pokochałam to zajęcie. :) Inspiruję się poprzez świat blogowy, poprzez muzykę, książki, naturę. Tęsknię za bliskimi, ale również teraz bardziej siebie poznaję. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę, co najlepsze. :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwielbiam pisać. Wymyslanie historri zarówno tych realistycznych jak i fantastycznych to dla mnie coś w rodzaju mojej własnej terapii. Bo tworząc nowe sytuacje w zależności od tego jaki mam humor takie przelewam w nie emocje. No i ozywiście rysowanie <3
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. My gramy w Monopoly, karty, a ostatnio nawet w "Państwa, miasta.." :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe inspiracje, wszystkie pomysły są bardzo twórcze i zachwycające, ze wszystkich korzystam jak tylko mogę :) W zależności od tego jaki mam aktualnie humor i gdzie się znajduję oczywiście :D
  Pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń

zBLOGowani.pl