Jak to jest z tymi butami? | Milanoo shoes

11:26:00

 Nie wiem czy każda kobieta tak ma, czy to może tylko u mnie, ale uwielbiam buty! Niestety moje fundusze na to nie pozwalają, ale jakbym tylko mogła miałabym całą szafę kolorowych szpilek, sandałków, botków i wiele, wiele innych. Najlepiej w każdym kolorze i na każdą okazję. Uwielbiam to jak nadają charakter stylizacji, przyciągają uwagę i sprawiają, że nasze nogi są zgrabne i piękne. Ale to nie jest ich jedyna funkcja! Czasami to normalnie potrafią nam uratować życie podczas złej pogody albo długiej wędrówki. Zdarza się i tak, że trochę utrudniają, no bo jak biec w 10cm szpilkach w deszczu? To już chyba bezpośrednie zagrożenie życia, ale to już zależy od tego czy mamy szczęście i czy sprawdzamy wcześniej pogodę :D ( Chociaż nie mówię, że pogoda nie potrafi zaskoczyć, bo bywa i tak )

Jakie są moje ulubione buty? To już chyba zależy od humoru i okazji. Po prostu uwielbiam patrzeć na szpilki, ale gdybym miała chodzić w nich na co dzień to wydaje mi się, że ta miłość byłaby mniejsza albo nie byłoby jej wcale, bo niestety prawda jest taka, że wyglądają cudownie, ale nie jest to najwygodniejszy rodzaj butów, chociaż nie powiem mogą zdarzyć się wyjątki! Dlatego na co dzień raczej moim ulubieńcem są wygodne buty, raczej sportowe i najlepiej takie, które szybko się zakłada. ( Może jestem trochę leniwa, ale jak kilkanaście razy dziennie wyprowadzam psa na spacer, to ile czasu straciłabym na samo zakładanie butów ) Zimą z racji tego, że jestem zmarzluchem wybór pada na jak cieplejsze buty, a jak mają do tego obcas to już tyle!💖

A może jesteście ciekawi jak zaczęła się ta cała historia z butami? Kto to w ogóle wymyślił i po co?

Historycy podają, że buty zostały wynalezione dawno, dawno temu. Miały służyć do ochrony stóp nie tylko przed zimnem, ale również rozgrzanymi piaskami, ostrymi skałami czy nierównym teren, który musieli pokonać w poszukiwaniu pożywienia. Były zrobione ze skóry zwierzęcej i splecionych traw. W różnych krajach ludzie dopasowywali buty do swoich potrzeb, inaczej wyglądały one w ciepłych a inaczej w zimnych krajach. Wyobrażacie sobie jakie życie byłoby nich? Bo ja nie.

A wy jakie buty lubicie? Macie może swój ulubiony typ? Wolicie wygodę, wygląd a może jedno i drugie?

A tutaj macie link do świetnej strony, z bardzo dużym wyborem:

Summer Boots

Platform Pumps
/~Kinga

You Might Also Like

5 komentarze

zBLOGowani.pl