Własne zdanie | Rosegal

21:03:00

Wyrażanie siebie i swojego zdania to coś co każdy człowiek powinien móc robić bez żadnych przeszkód. Moje czy też twoje zdanie to nasza indywidualna sprawa i wszyscy powinniśmy mieć do niego prawo. Czasami zdarza się, że ktoś ma inne poglądy niż my - to normalne, jesteśmy różni, a więc mamy wiele spojrzeń na tę samą sprawę, lecz nie znaczy to, iż musimy przekonywać od razu na siłę tej drugiej osoby o tym jak niemądry jest jej punkt widzenia, bo przecież na pewno ona się myli, nie ty. Ile razy spotkała Was taka sytuacja? Raz? Kilka? A może wcale? Założę się, że część z Was na pewno ją przeżyła. "Jak będziesz w moim wieku to zobaczysz, że to co mówię to prawda." - zdanie często słyszane od rodziców czy też znajomych nam starszych osób. Od razu mówię, nie chodzi mi tu o młodzieńczy bunt ani nic podobnego. Owszem, zgadzam się z tym, że w miarę dorastania i wchodzenia w dorosłość nasze poglądy i rozumienie świata zmieniają się i to dosyć diametralnie, zaczynamy rozumieć przed czym próbowali nas przestrzec rodzice i co nas czeka w dorosłym życiu, ale to również nie oznacza, że nasze spojrzenie na pewną sprawę zmieni się na dokładnie taką samą o jakiej mówili nam rodzice, bądź znajome starsze osoby. Z pewnością się zmieni i to wiele razy, lecz pogląd tejże osoby nie zawsze musi być jedynym "dobrym". Ty także możesz mieć rację obstając przy swoim. 

Ceńcie rady starszych od was, bo na prawdę są wartościowe i przydadzą się Wam w życiu, choć w tym momencie możemy twierdzić inaczej, lecz miejcie na uwadze to, że macie także prawo do własnego zdania i nikt Wam nie zabroni go wyznawać, o ile nie godzi to w innych :). /Klaudia

Spotkaliście się z takim "hasłem"? Bomberka - KLIK

You Might Also Like

19 komentarze

 1. To prawda, poglądy z wiekiem baaardzo się zmieniają, a to dlatego, że je kształtujemy przez własne doświadczenia i błędy ❤
  My blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne masz te kule, jak świecą ładnie <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo często.. Najczęściej mojemu tacie nie da się niczego przetłumaczyć - musi być jego racja i koniec kropka :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest w tym coś, że do pewnych rzeczy człowiek musi sam dojść, chociażby nie wiem ile się o tym wcześniej gadało i napominało...
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podzielam Twoje zdanie ;) Świetne zdjęcia! :)

  Zapraszam :*

  najlepszy-blog-monki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Aww najbardziej moją uwagę przykuwa ta boska kurtka którą masz na sobie <3! Jak najbardziej każdy powinien mieć swoje zdanie i szansę aby je wyrazić :)

  https://roksanafashionist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. dobrze napisane, są takie sprawy, do których trzeba dotrzeć w pojedynkę :) fajne zdjęcia :) pozdrawiamy i zapraszamy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W sumie to chyba jeszcze nie spotkałam się z taką sytuacją, że ktoś usilnie próbuje mi narzucić inne poglądy. Każdy ma inne, więc powinniśmy je szanować. Rad od starszych trzeba słuchać w końcu żyją trochę dłużej i być może mają więcej tego doświadczenia życiowego.
  Zapraszam do mnie bluue-butterfly.blogspot.com
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się. Sama miałam w swoim życiu wiele takich sytuacji. Ostatnio chodziło nawet o fb. Jedna osoba napisała do mnie z pretensjami, że bardzo rzadko na niego wchodzę, a przecież to takie fajne, wartościowe i interesujące. Potem nie mogła zrozumieć, że moje zdanie na ten temat jest zupełnie inne, a facebook to dla mnie strata czasu i wchodzę na niego tylko od czasu do czasu. Każdy powinien mieć prawo do własnego zdania i inni powinni to szanować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzeba mieć własne zdanie, ale szanować przy tym poglądy innych osób. To trudna sztuka, ale da się ją opanować :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam swoje zdanie na jakieś tematy, ale nikomu nie narzucam mojego zdania. Piękne zdjęcia :)

  http://fasionsstyle.blogspot.com/2018/01/stylizacja-118.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak sobie czytam ten post i myślę, że bardzo z ciebie bystra młoda panna (boże, czuję się jak babcia pisząc to określenie a tylko 6 lat różnicy między nami haha). Twoje zdanie jak najbardziej polecam, nic dodać nic ująć. Bardzo mnie zaskoczyłaś takim zdrowym i mądrym podejściem do tematu :)
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Warto mieć swoje zdanie, ale trzeba zawsze też szanować i wysłuchać zdania innych, nawet jeśli nie do końca się z nimi zgadzamy ;) Zwłaszcza jeśli chodzi o rodziców, bo oni przecież nie chcą dla nas źle. Ale to prawda, z wiekiem o wiele więcej się rozumie. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. rad zawsze warto słuchać :) ale przede wszystkim należy kierować się własnym sumieniem i sercem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja zawsze rad innych wysłucham, potem to przemyslę, a na końcu wysnuwam własne wnioski, i tak powinno być ;) Każdy człowiek ma prawo do własnego zdania, to częsć "bycia sobą" i trzymania się własnych reguł, priorytetów itd. :)

  https://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Hej! Świetny post :)

  obserwuje i zapraszam do mnie :
  milentry-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Śliczna bomberka! :)
  Często słyszałam takie zdanie od rodziców albo cioci chrzestnej. Przyznam, że czasami nie dawałam wiary w ich słowa, a z czasem przekonałam się, że faktycznie mieli rację. Może musiałam trochę dojrzeć, żeby móc to zauważyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak, warto mieć swoje zdanie, ale zawsze warto przeanalizować je z poradami najbliższych osób
  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń

zBLOGowani.pl