Oczekuj nieoczekiwanego

23:28:00

Życie to istny rollercoaster. Raz po raz przydarzają nam się rozmaite sytuacje, które wprowadzają w naszą codzienność zamieszanie, wywołują u nas łzy, ale także zaskoczenie i uśmiech. Z pewnością każdy z nas ma w swojej pamięci tą jedną sytuację, którą nigdy nie podejrzewałby, że się wydarzy - a jednak. To przywodzi na myśl, że nawet z pozoru nieosiągalne i niewyobrażalne na dany moment rzeczy, mogą się zdarzyć. 
Weźmy na przykład to, gdy jesteście smutni, ponieważ ciągle nie udaje wam się dostać wymarzonej oceny lub awansu w pracy, choć tak ciężko pracujecie. Zdaje się, że wasz nauczyciel/pracodawca nie widzi waszego trudu włożonego w osiągnięcie celu, co po jakimś czasie zaczyna być frustrujące i tracicie powoli wiarę we własne siły. Aż tu nagle dzieje się coś nieoczekiwanego -  dostajecie upragnioną 5/podwyżkę. Wtedy czujecie się trochę głupio, że w siebie zwątpiliście, lecz to normalne. Trzeba nauczyć się podchodzenia do wszystkiego z czym się mierzymy z odpowiednią dozą optymizmu. Tzn. Liczyć na jak najlepsze rezultaty, lecz brać też na poprawkę nasze własne możliwości i nie przeceniać swych sił. Bycie ambitnym to bardzo dobra cecha, ale łatwo jest się zapędzić i być wręcz zbyt ambitnym, co może być zgubne dla naszej własnej samooceny i samopoczucia. Czasem każdy przechodzi ciężkie chwile, które mogą trwać kilka godzin, kilka tygodni lub lat, lecz nie można się poddawać. To nie znaczy jednakże, że nie można pozwolić sobie na płacz czy rezygnację. Każdy z nas ma czasem zwyczajnie dosyć i ma do tego całkowite prawo, ale trzeba ciągle mieć z tyłu głowy, że taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Iż to co odczuwamy jest tylko tymczasowe i doprowadzi nas do "lepszego jutra". Życie jest pełne niespodzianek; możesz żyć w niezbyt zamożnej rodzinie, a za 5 lat być milionerem. Brzmi dosyć absurdalnie prawda? ;) No dobrze ten przykład jest może lekko na wyrost :D, choć przecież i takie rzeczy się zdarzają. W życiu na prawdę nie można niczego wykluczyć, ponieważ nigdy nie możemy być w 100% pewni jak potoczy się nasze życie jutro, a nawet za 10 minut. Także bierzmy z życia ile się da, a w trudnych chwilach dajmy sobie czas na poukładanie sobie wszystkiego w głowie, jednocześnie nie zapominając o tym, że w końcu szczęście do nas powróci. Czasem trzeba mu lekko dopomóc, lecz gorsze dni zawsze mają kiedyś swój koniec./Klaudia

A Wy macie jakąś sytuację, którą nie podejrzewalibyście, że kiedykolwiek się wydarzy?


You Might Also Like

11 komentarze

 1. Pewnie, ze mialam takie sytuacje :) Chodzby maile ze wspolpraca zawsze mnie szokuja, bo bloga zalozylam bez swiadomosci, ze mozna miec z niego zyski.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto myśleć pozytywnie, gdyż to myśli kreują naszą przyszłość. Widzę to na własnym przykładzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam sie z Dollką nie sądziłam że z bloga kiedykolwiek będe mieć coś <3
  zapraszam

  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja założyłam bloga po to, aby pokazać ludziom mój styl nigdy z jakiejś korzyści ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że każdy ma takie sytuacje. No cóż, życie nas zaskakuje;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio przydarzyła mi się taka sytuacja xD Zawsze trzeba pamiętać, że po każdej burzy wychodzi słońce :) Świetne zdjęcia! Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja miałam taką sytuację podczas egzaminu na prawko - głupie błędy, blisko żeby oblać, ale na szczęście wynik pozytywny, że aż nie mogłam uwierzyć. A to było moje 10 podejście.
  Ale teraz przy rekrutacji na studia nastawiam się, że może być różnie.

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój Instagram

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyżbym było życie, gdybyśmy wiedzieli co stanie się za godzinę, dzień, miesiąc.
  To piękna, że coraz jesteśmy zaskakiwani i odkrywamy nieznane. Gorsze dni zdarzają się każdemu, sztuką jest uporanie się ze smutkiem! :)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jestem straszną panikarą, więc zazwyczaj wątpię że coś się uda ale nigdy się nie poddaje!
  Świetne zdjęcia, lubię bluzki polo ♥
  xoxo
  http://ysiakova.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnóstwo miałam takich sytuacji, po niektórych zostały dobre wspomnienia, po niektórych złe. Zawsze zdarzają się w momencie, w którym najmniej byśmy się tego spodziewali.
  Cóż, ja uważam, że z góry jest wszystko dla nas zaplanowane po to abyśmy wyciągali z tego wnioski i lekcje na przyszłość.
  Bardzo ciekawy temat na post.
  Zdjęcia świetne, bardzo podobają mi się szorty.
  Pozdrawiam serdecznie :)
  http://fashionismaio15.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie napisane, cała prawda. Czasami życie potrafi dowalić, ale najważniejsze się nie poddawać. Łzy to często niezła ulga, trzeba jakoś wywalać z siebie ból. Będzie i dobrze i źle, będą chwile pełne szczęścia i te, które będą nas wręcz przerażały, ale wiarę w lepsze trzeba w sobie pielęgnować. Ileż ludzi wyszło z totalnego dna właśnie dzięki sile woli. Życzę nam obu, by chwil złych było, jak najmniej, a jak się pojawią, to damy sobie z nimi radę. Życzę nam dużo szczęścia, a często przychodzi ono, kiedy najmniej się spodziewamy. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń

zBLOGowani.pl