Summertime

18:35:00

Pewnie wielu z was ucieszy się na hasło : WAKACJE, ale będą i takie osoby, które ich nie lubią. Powiecie : jak można nie lubić wakacji?! A no tak. Niektórzy z pewnych przyczyn albo zostaną w domu, albo zostaną zmuszeni do wyjazdu którego wcale nie chcą lub nie dogadują się z bliskimi, a w wakacje chciałoby się z nimi spędzić więcej czasu. Ale nie martwcie się ! Wszystko jakoś się ułoży, ale trzeba mieć do tego chęci. Jeżeli jesteście smutni z powodu tego, że np. zostajecie w domu - nie smućcie się ! Przecież nawet w domu można świetnie się bawić! 
Wakacje to czas na odpoczynek, relaks i zbliżenie się z rodziną, ale także czas by zająć się sobą, swoimi pasjami i hobby. 
Jeśli zostajecie w domu i jesteście źli z tego powodu - schowajcie złą maskę i zajmijcie się tym co najbardziej lubicie albo tym co bardzo chcieliście zrealizować, ale nie mieliście czasu przez rok szkolny. Na przykład jeśli frajdę sprawia wam jazda na rowerze, po prostu wskoczcie na niego i przejedźcie się ;). Jeżeli lubicie czytać książki wyjdźcie na świeże powietrze i zaczytajcie się w waszą ulubioną opowieść. Zwyczajnie zamiast marudzić zajmijcie się tym co wychodzi wam najlepiej - waszymi pasjami; śpiewem, czytaniem, pisaniem, sportem itp. Wakacje to czas dla was, więc starajcie wykorzystać go w pełni ! :)
Będąc na niechcianym wyjeździe nie zwracajcie uwagi na to, że wcale wam się nie podoba. Pomyślcie sobie, że od dawna chcieliście tu przyjechać i podziwiajcie miejsce w którym się znajdujecie. Jeśli wam to nie wychodzi - to zróbcie parę fotek (nie wiem jak wy, ale ja lubię robić zdjęcia i od razu się rozchmurzam, gdy je robię) uwierzcie mi, że od razu się uśmiechniecie, chociażby z powodu zdjęcia, które wam świetnie wyszło. 
Najgorzej jest, gdy akurat w wakacje zaczynają psuć się nasze relacje z rodziną, częściej dochodzi do sporów i nieporozumień. Często my jesteśmy już zdenerwowani tą atmosferą i szybko możemy z jednej iskierki naszej złości rozpalić ogień kłótni. Nie róbmy tego, nie denerwujmy się zbyt szybko (wiem, że trochę trudne, ale spróbujcie) tylko starajmy się wyjaśnić o co tak naprawdę chodzi w tych kłótniach, co jest ich motorem napędowym. Jeśli tak dokładnie się przyjrzycie pewnie niedługo będziecie się śmiać z jakich głupot wybuchają wasze kłótnie. Jeżeli to jakiś poważniejszy problem postarajmy się go wspólnymi siłami przezwyciężyć. W życiu zdarzają się takie chwile kiedy brakuje nam już ochoty do walki, ale nie możemy się poddawać, ponieważ w życiu jedną z ważniejszych rzeczy jest przezwyciężanie problemów jakie napotkamy na naszej drodze. 
Po prostu korzystajcie ze swoich wakacji tyle ile się da! /Klaudia

Życzę udanych wakacji! :)
You Might Also Like

7 komentarze

 1. Wakacje są dobre jeśli ma się co robić :) Ale każdy z nas podświadomie się nich cieszy:)

  Odpowiadam na każdą obserwację.
  claudia-wojcik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały post. Też uważam, że trzeba wykorzystywać te wakacje jak najlepiej się potrafi oraz być silnym, nie załamywać się i nigdy nie poddawać :) Życzę wam udanych wakacji! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :) Fajnie, że ktoś podziela mój punkt widzenia.

   Usuń
 3. Zawsze warto zrobić sobie listę tego co udałoby się zrobić we wakacje- mega satysfakcja potem i nie przejmować się tym, że coś na mnie wychodzi lub się psuje- mimo to brnąć do przodu. Udanych wakacji! :)
  http://molerosch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wakacje wyjeżdżam do mojej rodziny. W sumie całe wakacje mam zaplanowane. Zapraszam do mnie: zpasjablog.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń

zBLOGowani.pl